Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »
De economische recessie die wereldwijd gaande is, treft ook Noord-Holland. In vergelijking met andere provincies staat Noord-Holland er relatief goed voor; dit heeft te maken met de samenstelling van de economie.
| BBP (Economische groei) ramingen Noord-Holland en Nederland totaal | |||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | ||||||||||||||
| Noord-Holland | 2,9% | 3,5% | 3,8% | 2,2% | -3,5% | 1,0% | |||||||||||||
| Nederland | 2,0% | 3,4% | 3,5% | 2,1% | -4,0% | 1,0% | |||||||||||||
De dienstverlenende sector, die met name sterk is in het zuiden van de provincie, is minder hard getroffen dan de industrie, met uitzondering van de financiële sector. Het noorden van Noord-Holland, met een groter aandeel aan industriële bedrijvigheid, is harder getroffen. Maar in verhouding met vergelijkbare gebieden doet ook deze regio het nog redelijk goed. Toch wil het provinciebestuur maatregelen nemen om de effecten van de recessie te verlichten. We doen dat door een aantal projecten versneld uit te voeren. Op die manier willen we de regionale economie stimuleren. Voor het hele maatregelenpakket trekt de provincie in 2009 circa 50 miljoen euro uit.
Onder veelgestelde vragen en downloads vindt u meer informatie over de acties die de provincie onderneemt en de voortgang ervan.
Contact: Jeanot van Belkom, tel. 023 514 4856 en Hans Vonk, tel. 023 514 3584.
Ook het Rijk onderneemt diverse acties, klik hier voor meer informatie.
Om de werkgelegenheid in de bouwsector, die sinds de economische crisis sterk onder druk staat, te behouden trekt de provincie Noord-Holland dit jaar 7 miljoen euro uit voor het versneld duurzaam opknappen van bedrijventerreinen.
De provincie Noord-Holland geeft vijf projecten subsidie voor watergebonden bedrijvigheid en waterrecreatie. Ruim € 1,7 miljoen wordt verdeeld onder deze projecten. Hiermee wil de provincie het gebruik van het water stimuleren, zowel in de recreatieve sector als bij de bedrijven in de regio.
Feeds op deze website
Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »