Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »
Dinsdag 1 juni vond een informatiebijeenkomst plaats in Wieringerwerf over de twee ontwerpscenario’s van het Windplan Wieringermeer.
Op initiatief van de gemeente Wieringermeer en in samenwerking met de provincie Noord-Holland en het Rijk werden de ontwerpuitgangspunten en twee ontwerpscenario’s gepresenteerd door ingenieursbureau Arcadis.
Boemerangmodel en Polderrandmodel
Tijdens een goed bezochte openbare bijeenkomst informeerde de gemeente ongeveer 180 inwoners en andere belangstellenden over de ontwerpuitgangspunten en de, op basis daarvan, ontwikkelde twee ont-werpscenario’s. De ontwerpscenario’s werden toegelicht in een visuele presentatie, waardoor men een goed beeld kreeg hoe en waar windturbines mogelijk geplaatst kunnen worden in de gemeente Wierin-germeer.
Het scenario Polderrandmodel gaat uit van een rechte lijnopstelling op het noordelijk deel van de Wieringermeerdijk en een slingerende lijnopstelling langs de gehele zuidwestrand van de polder. Het scenario Boemerangmodel gaat uit van twee rechte lijnopstellingen die elk met een knik in de polder zijn geprojec-teerd. Daarbij komt één nieuwe lijnopstelling evenwijdig aan de Wieringermeerdijk.
In beide scenario’s is de uitbreiding van het ECN-testveld in westelijke richting geprojecteerd, in het verlengde van de bestaande twee testlijnopstellingen.
In beide scenario’s wordt er verder van uitgegaan dat de solitaire turbines van de bestaande locaties zullen verdwijnen. De publieke partijen benadrukten dat de twee scenario’s nader getoetst, onderzocht en verder uitgewerkt moeten worden en dus geen definitief plan zijn. Na afloop van de bijeenkomst was er voor belangstellenden de mogelijkheid om vragen te stellen aan de initiatiefnemers over de twee ontwerpscenario’s.
Het Windplan Wieringermeer
Het Windplan Wieringermeer staat voor meer windenergie met ongeveer hetzelfde aantal windturbines. De uiteindelijke omvang van het windplan hangt af van de beschikbare ruimte, de opgave en de ambitie. Streven is circa 200-400MW opgesteld vermogen, waarbij de stroomopbrengst verviervoudigd wordt. In de polder Wieringermeer wordt dan voldoende stroom opgewekt om rond de 400.000 huishoudens jaarlijks te voorzien. Dit kan bereikt worden door uitbreiding van het ECN-testveld, opschaling en uitbreiding van bestaande lijnopstellingen en herstructurering van de solitaire windturbines in een nieuwe opstelling.
Door de herstructurering van bestaande, verspreid staande windturbines te koppelen aan de ontwikkeling van nieuwe projecten op locaties, gaan verduurzaming van de energieopwekking in de polder Wieringermeer en behoud en versterking van de ruimtelijke kwaliteit hand in hand. In de ontwikkeling van het windplan worden mogelijkheden gecreëerd voor burgers en ondernemers om te participeren in het plan.
Uiteraard wordt ook rekening gehouden met de milieukwaliteitseisen waaraan een windplan moet voldoen. De formele inspraakprocedure vindt naar verwachting plaats in november 2010. Het windplan wordt naar verwachting begin 2011 ter vaststelling aan de gemeenteraad voorgelegd.
Uniek samenwerkingsverband
De gemeente Wieringermeer werkt nauw samen met de provincie Noord-Holland en het Rijk, aan het maken van het Windplan Wieringermeer en het realiseren van de gezamenlijke ambities met betrekking tot windenergie op land.
Laatst bijgewerkt 02 juni 2010
In het plan wordt gesteld dat dit 400.000 huishoudens van stroom zullen of willen gaan voorzien. Maar tegen welke prijs gebeurd dit? Als je de prijs van een molen afzet tegen de huidige energieprijzen, kost dit plan de kosten van meer dan 500.000 huishoudens. Dit is een manier van electriciteit opwekken tegen een veel hogere kosten dan nu via de gewone centrales. De gemeente kan toch wel goed rekenen neem ik aan. Of zijn er andere belangen in het speel. De echte bedoeling lees ik niet in dit verhaal.
Feeds op deze website
Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »