Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »
Op 16 april is de uitbreiding van het bunkermuseum in IJmuiden feestelijk geopend. Een project dat mede door ILG-subsidie tot stand is gekomen.
Gedeputeerde Rob Meerhof en wethouder Annette Baerveldt gingen in hun speech in op het belang van het museum voor IJmuiden. Samen met het Pieter Vermeulenmuseum, Seaport Marina, het strand en de duinen is er nu voldoende reden voor toeristen om een keer een bezoek te brengen aan IJmuiden.
De aannemer keek terug op een wel heel bijzonder project. Na de speeches was er gelegenheid om een aantal bunkers en de loopgraven te bezichtigen. Vrijwilligers van het bunkermuseum waren aanwezig om uitleg te geven.
Opening bunkermuseum (Foto: Jovka Pauwels, de Stichting WN2000)
Historie
Het bunkermuseum vertelt het verhaal van een belangrijk stuk historie van de aanwezigheid van de vijand in WO II in Noord-Holland en dan vooral in Velsen. Vlakbij ligt het Forteiland, onderdeel van de Stelling van Amsterdam. Dit fort was juist bedoeld om de vijand buiten te houden.
Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »