Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Hoofdnavigatie
Servicemenu
Ga direct naar zoekfunctie »
Polder Zeevang is een van de Natura 2000-gebieden in Laag-Holland. Polder Zeevang heeft die status te danken aan de Europese Vogelrichtlijn. In het winterseizoen rusten en foerageren hier namelijk negen beschermde vogelsoorten, waaronder verschillende soorten ganzen, de smient en de grutto. Deze vogels trekken in de winter heen en weer tussen het nabijgelegen IJsselmeer en de agrarische graslanden in Polder Zeevang.
De provincie is verantwoordelijk voor het opstellen van het beheerplan voor dit gebied. Dit gebeurt zoveel als mogelijk in overleg met de eigenaren, gebruikers, belangenorganisaties, gemeenten en waterschappen. Natura 2000 gaat immers niet alleen om de bescherming van natuur, maar ook om gebruik en beleving. Het beheerplan geeft aan welke maatregelen nodig zijn om de vogels in Polder Zeevang te beschermen. Voor gebruikers van de polder maakt het beheerplan duidelijk welke activiteiten zondermeer zijn toegestaan, welke activiteiten onder voorwaarden zijn toegestaan en voor welke activiteiten een vergunning nodig is.
Wat gaat er veranderen?
Om dit leefgebied te behouden, zijn de komende zes jaar (de looptijd van het plan) geen nieuwe maatregelen nodig. Vrijwel alle huidige activiteiten in Polder Zeevang blijven toegestaan. Voor een aantal activiteiten worden voorwaarden gesteld. Deze staan beschreven in het beheerplan. Bij nieuwe activiteiten moet eerst worden bekeken of ze de beschermde natuur niet in gevaar brengen. Het kan zijn dat voor die activiteiten een vergunning nodig is.
Het beheerplan is door de provincie in ontwerp vastgesteld. De provincie organiseerde hierover eind april twee informatiebijeenkomsten. Het beheerplan lag van 15 mei tot en met 26 juni ter inzage.
De provincie zal op basis van de ingediende zienswijzen een reactienota opstellen. Deze nota wordt door Gedeputeerde Staten en het ministerie van ELI vastgesteld. In de reactienota wordt aangegeven of de reacties leiden tot aanpassingen van het beheerplan. Meer informatie over het vervolgproces vindt u onder de stand van zaken.
Beheer en schadebestrijding van ganzen en vossen in en om Natura-2000 gebieden is mogelijk, als rekening wordt gehouden met de beschermde diersoorten van het Natura 2000-gebied.
Gedeputeerde Staten willen het Natura 2000-beheerplan voor Zeevang op enkele punten aanpassen.
Het Natura 2000-beheerplan voor Zeevang heeft van 15 mei tot en met 26 juni ter inzage gelegen. Negen belanghebbenden hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om een inspraakreactie te geven. De reacties hebben o.a. betrekking op de gevolgen voor de agrariërs, de waterpeilen en het ganzenprobleem.
Houtplein 33
2012 DE Haarlem
Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Hoofdnavigatie
Servicemenu
Ga direct naar zoekfunctie »