Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »
Het ILG-gebied Laag Holland ligt tussen de regio’s Amsterdam, Zaanstad, Alkmaar en Hoorn. Een gebied met waterrijke veenweiden en dieper gelegen droogmakerijen. Een pracht van een landschap, uniek in de wereld. Verder kenmerkt het gebied zich door het groene weidelandschap en het vele water, waardoor het een populair weidevogelgebied is. Ook onderdeel van het gebied zijn de Beemster en de Stelling van Amsterdam, die een beschermde UNESCO-status hebben. Dankzij al deze kenmerken heeft Laag Holland de status van Nationaal Landschap gekregen.
In Laag Holland vinden veel ontwikkelingen plaats. Een speerpunt voor het komende jaar is het opstellen van uitvoeringsplannen voor de Kalverpolder, Westzaan, Zeevang en Waterland-Oost. Daarin komen alle facetten van het gebied aan bod, zoals bescherming en behoud van natuur, kavelruilen en het agrarisch natuurbeheer. Maar ook recreatie, zoals het aanleggen van wandelpaden en fietsroutes in het gebied, maakt onderdeel uit van deze uitvoeringsplannen. Educatie speelt ook een belangrijke rol, zoals de bouw van een bezoekstal voor de Stadshoeve en het bouwen en inrichten van een boerderij voor educatie van scholieren in Laag Holland.
In december start Natuurmonumenten met werkzaamheden om polder IJdoorn bij Durgerdam beter geschikt te maken voor weidevogels.
De herinrichting van de polder Westzaan ten westen van Zaanstad is af.
Opening Dik Trompad in Etersheim, 11 juli 2010
Bovenkant van deze pagina
Ga direct naar inhoud »
Ga direct naar zoekfunctie »