Aanvullend onderzoek bomen langs N241
Publicatiedatum: 20 mei 2025
Laatst gewijzigd: 20 mei 2025
0 reactiesProvincie Noord-Holland laat aanvullend onderzoek doen naar de conditie van de bomen langs de N241 tussen Verlaat en Schagen.
Onafhankelijk bomenexpert Groenadvies Amsterdam voert dit onderzoek in de week van 26 mei uit. Zij stellen vast of de bomen voldoende vitaliteit en groeipotentie hebben om een levensduur van minimaal 60 jaar te bereiken. 10 jaar geleden zijn bij de reconstructie van de Provincialeweg N241 tussen Schagen en het Verlaat de bomen verkeerd aangeplant, waardoor ze de slechte groei laten zien. De provincie laat de bomen nog een keer beoordelen om zeker te weten dat het vervangen van de bomen de enige mogelijkheid is.
Visuele controle en steekproef
De bomen worden visueel gecontroleerd, waarbij de huidige staat van de bomen (conditie) en het vermogen van de individuele boom om te herstellen van een slechte conditie (vitaliteit) wordt beoordeeld. Daarnaast wordt een steekproef gedaan bij 50 bomen naar de groeiruimte die zij hebben. Hierbij wordt de omvang en de kwaliteit van de groeiplaats beoordeeld.
Resultaten en maatregelen
Naar aanleiding van de resultaten van het onderzoek – uitgevoerd door Groenadvies Amsterdam – wordt een advies gegeven welke maatregelen nodig zijn om de bomen een levensduur van minimaal 60 jaar te laten bereiken. De verwachting is dat de resultaten van het onderzoek en het advies over de te nemen maatregelen in juli bekend zijn.
Lees ook het nieuwsbericht Voorlopig geen bomenkap op de N241.
Om te kunnen reageren moet u eerst inloggen.