Groot onderhoud N236 - Loodijk-Noordereinde
De werkzaamheden aan de N236 (Loodijk) zijn afgerond. De weg is sinds 15 juni 2026 weer open voor verkeer. In het tweede kwartaal van 2026 stond het groot onderhoud van de N236 (Loodijk) bij ‘s-Graveland gepland. Het onderhoud vond plaats op het deel van het kruispunt met de Boomgaard tot het kruispunt met Noordereinde. De N236 is een belangrijke verbinding tussen Bussum en Diemen en is in de afgelopen jaren veiliger gemaakt. Dit deel van de N236 was het laatste deel dat nog werd uitgevoerd.
De N236 is een belangrijke verbinding tussen Bussum en Diemen en is in de afgelopen jaren veiliger gemaakt. Het onderhoud aan en de verbreding van de N236 bij 's-Graveland was het laatste stuk dat nog moest worden uitgevoerd.
Het asfalt vanaf het kruispunt met Noordereinde tot en met het kruispunt bij industrieterrein de Boogaard was aan het einde van zijn levensduur en moest daarom onderhouden worden. Ook is de weg tijdens het onderhoud verbreed naar ruim 7 meter, in lijn met de rest van de N236. Daarnaast is het talud richting de 's-Gravelandsche Vaart aangepast zodat dit past met de verbrede weg. Ten slotte heeft de provincie het fietspad naar 3,5 meter laten verbreden.
Voorbereidende werkzaamheden
- December 2025 tot en met maart 2026: geen afsluiting
Tijdens deze periode zijn onder andere kabels en leidingen verlegd. Ook plaatste de aannemer in deze periode grote, zware zakken die ervoor zorgen dat de grond stevig wordt. Deze werkzaamheden vonden naast de weg plaats.
Uitvoeringsperiode
- Zondag 19 april 20.00 uur tot maandag 15 juni 5.00 uur afsluiting voor het autoverkeer
Het autoverkeer volgt een omleiding die is aangegeven met gele borden. Het autoverkeer rijdt tijdens de uitvoeringsperiode de omleiding via de A1. Houd rekening met een extra reistijd van 5-10 minuten.
- Zondag 19 april 20.00 tot maandag 8 juni 5.00 uur afsluiting fietspad
Het fietspad langs de N236 is afgesloten. Het fietsverkeer rijdt in deze periode via Hollands End en de Stichtse Kade.
- Maandag 8 juni 5.00 tot maandag 15 juni 5.00 uur afsluiting kruispunt met Noordereinde
In deze periode is het kruispunt met Noordereinde afgesloten. Autoverkeer rijdt via de N201 en N524.
Vragen en meldingen kunt u stellen via het Servicepunt van de provincie Noord-Holland via servicepunt@noord-holland.nl of 0800 - 020 06 00 (gratis). U kunt uw vraag of melding ook meteen kwijt bij de aannemer via de BouwApp.