Zoekresultaten
U heeft gezocht op "" er zijn in totaal 6232 resultaten gevonden
-
Toekomstatelier NZKG met Wouter Veldhuis
Evenement
Lees meer over Toekomstatelier NZKG met Wouter Veldhuis
-
Bestuurlijk overleg over de Houtrakpolder
Evenement
Lees meer over Bestuurlijk overleg over de Houtrakpolder
-
Nationale Zomerborrel
Evenement
Lees meer over Nationale Zomerborrel
-
Archeologie
Tekstpagina
De provincie beheert de Noord-Hollandse archeologische collectie. Deze collectie is toegankelijk voor wetenschap en publiek in Archeologiemuseum Huis van Hilde in Castricum. In het museum zijn vaste en wisselende tentoonstellingen, het archeologisch depot en de documentencollectie. Daarnaast inspireert de provincie gemeenten over archeologische waarden.
Lees meer over Archeologie
-
Uitrit aan provinciale weg aanleggen of aanpassen
product
Provinciale wegen hebben veel uitwegen. Duurzaam Veilig en het CROW geven aan dat het aantal minimaal moet zijn.
De provinciale wegenverordening schrijft voor dat het verboden is om zonder omgevingsvergunning van burgemeester en wethouders een uitweg te maken, te hebben of te veranderen of het gebruik daarvan te veranderen (op grond van artikel 2.2., eerste lid Wabo). Omdat uitwegen potentieel gevaarlijke locaties zijn, dienen deze zoveel mogelijk voorkomen te worden.
De provincie heeft een voorkeur voor alternatieve oplossingen, zoals ontsluiting via het wegennet van een lagere orde c.q. parallelvoorziening of een gemeenschappelijke uitweg.
Lees meer over Uitrit aan provinciale weg aanleggen of aanpassen
-
Wijziging milieuvergunning
product
Wilt u als bedrijf een verandering aanbrengen in uw omgevingsvergunning voor het milieu? Dan bent u in veel gevallen verplicht hiervoor een veranderingsvergunning aan te vragen. Soms vraagt u voor de wijziging een revisievergunning aan. U kunt beide vergunningen aanvragen bij de provincie die u de omgevingsvergunning heeft verleend.
Lees meer over Wijziging milieuvergunning
-
Vergunning voor verbod op bijvoeren wildsoorten
product
Het bijvoeren van edelherten, damherten, reeën en wilde zwijnen is verboden. U kunt hiervoor ontheffing aanvragen als er sprake is van bijzondere weersomstandigheden of als er sprake is van een tijdelijk voedseltekort voor de dieren. U kunt de ontheffing aanvragen bij de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord (OD NHN).
Lees meer over Vergunning voor verbod op bijvoeren wildsoorten
-
Duurzame waterstofprojecten Noord-Holland, vervallen
product
Deze pagina is bedoeld voor organisaties die subsidie hebben ontvangen en waarbij het project nog niet is afgerond en de subsidie nog niet is vastgesteld.
Lees meer over Duurzame waterstofprojecten Noord-Holland, vervallen

Provincie Noord-Holland stelt € 1,5 miljoen beschikbaar voor waterstofprojecten
Nieuws - Publicatiedatum: 10 juni 2025
De provincie Noord-Holland investeert €1,5 miljoen in het gebruik van waterstof in de industrie, lucht- en scheepvaart en het zware vervoer.
Lees meer over Provincie Noord-Holland stelt € 1,5 miljoen beschikbaar voor waterstofprojecten
Sporen van Romeinen in Noord-Holland
Nieuws - Publicatiedatum: 17 juni 2025
De nieuwe tentoonstelling ‘Romeinen op de uitkijk’ in Huis van Hilde laat zien dat de Romeinen zich niet uitsluitend in het Zuiden van Nederland vestigden, maar ook in Noord-Holland.
Lees meer over Sporen van Romeinen in Noord-Holland