Wijziging in busdienst Andijk, Den Helder en Julianadorp vanaf december
Publicatiedatum: 8 oktober 2025
Laatst gewijzigd: 8 oktober 2025
3 reactiesDe dienstregeling van de bussen in Andijk, Den Helder en Julianadorp wordt in december aangepast. Dit heeft de provincie Noord-Holland besloten samen met busvervoerder Connexxion.
In de zomer van 2024 wijzigde de dienstregeling in heel Noord-Holland Noord ingrijpend. Op 19 van de 22 plekken waar de dienstregeling is gewijzigd, hebben de veranderingen inmiddels een positief effect en komen reizigers sneller, goedkoper of vaker op hun plaats van bestemming. Op 3 plekken zijn de effecten negatief. Daarom volgen nu nieuwe aanpassingen om ook op die plekken het openbaar vervoer te verbeteren.
Gedeputeerde Jeroen Olthof: “De dienstregeling van 2024 was zo gemaakt dat reizigers vaker en sneller met de bus konden reizen. We zijn nu ruim een jaar verder en dan worden de effecten zichtbaar. Helaas zien we dat een aantal plannen in de praktijk anders uitpakken dan gedacht. Dat is niet overal goed verklaarbaar, maar je moet dan wel bekijken hoe je het plan daar kunt verbeteren.”
Jaarlijkse aanpassing
Het aanpassen van de dienstregeling gebeurt ieder jaar in december. De provincie en Connexxion gebruiken dit moment in 2025 om het busvervoer in Andijk, Den Helder en Julianadorp verder te verbeteren.
Wijzigingen Andijk
Lijn 131 en 132 worden doorgetrokken Andijk in. Onderzoek wijst uit dat hier voldoende rijtijd voor is. Dat was lang onzeker. Hiermee rijdt de bus weer als voorheen door Andijk, van de oostkant naar de westkant van Andijk.
De lijnen 138 en 438 tussen Andijk en Bovenkarspel blijven ook rijden.

Wijzigingen Den Helder
Lijn 34 krijgt de oude lusroute door woonwijk De Schooten terug, maar blijft wel Den Helder-Zuid aandoen. Zo blijft lijn 34 verbonden met het station.
Lijn 31 wordt omgelegd, zodat Den Helder-Zuid weer een directe verbinding heeft met het ziekenhuis. De bus rijdt tot de rand van Huisduinen (halte Tuintjesweg). Ongeveer de helft van Huisduinen houdt zo een halte binnen 400 meter van hun huis.
Lijn 37 komt te vervallen.
Wijzigingen Julianadorp
Lijn 158 rijdt nu tussen Den Oever en Anna Paulowna. Deze lijn wordt doorgetrokken richting Den Helder. Onderweg stopt de bus ook in Breezand en Julianadorp. Op deze manier krijgt Julianadorp weer 2 keer per uur een verbinding met Den Helder.
Lijn 130 tussen Julianadorp en Schagen vervalt.
Om te kunnen reageren moet u eerst inloggen.
Roel Assenmacher | 09-10-2025 15:04
Wie heeft bedacht om lijn 130 te schrappen? Die wordt elke dag goed gebruikt! Het is voor scholieren dé verbinding om vanuit Julianadorp in Schagen te komen. Via Den Helder en de trein duurt een stuk langer en is duurder!
Provincie Noord-Holland | 14-10-2025 09:14
De aanpassingen van 2024 waren zo gemaakt dat reizigers, en met name scholieren, sneller op hun bestemming (zoals scholen) konden komen. Uit de instapcijfers tot 2024 bleek dat de meeste reizigers van Julianadorp naar Schagen gingen. Vandaar de keuze om de bus 2x per uur naar Schagen te laten reizen en nog maar 1x per uur naar Den Helder. De instapcijfers van het afgelopen jaar laten echter zien dat er nu per maand zo’n 4000 reizigers minder zijn die tussen Julianadorp-Den Helder-Schagen reizen. Daarom passen we de dienstregeling opnieuw aan en komt er weer 2x per uur een bus naar Den Helder. Scholieren uit Julianadorp die naar Schagen willen kunnen met lijn 30 naar Schagen. Zij hebben daarnaast ook de mogelijkheid om met lijn 158 naar station Anna Paulowna te gaan en vanaf daar de trein te pakken naar Schagen.
Christian | 09-10-2025 15:55
Fijn dat Andijk weer verbonden is!