Provincie Noord-Holland sponsort WK Roeien
Publicatiedatum: 20 augustus 2026
Laatst gewijzigd: 20 augustus 2026
0 reactiesVan 24 tot en met 30 augustus vindt het WK Roeien plaats op de iconische Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Meer dan 1.000 atleten uit tientallen landen nemen deel in olympische en niet-olympische klassen.
Nederland heeft een rijke roeitraditie en behoort al jaren tot de wereldtop. Dit jaar strijden de Nederlandse roeiers in eigen land om de medailles. De provincie Noord-Holland is sponsor van het toernooi en draagt onder meer bij aan een fietsenstalling voor 4.000 fietsen.
Een week lang vormt de Bosbaan in het Amsterdamse Bos het decor voor internationale topsport. Op het gerenoveerde roeicomplex zorgen heats, halve finales en finales voor spektakel én nationale trots bij duizenden toeschouwers.
Tijdens de World Cup eind mei in Sevilla veroverde TeamNL maar liefst 8 medailles; 3 gouden, 3 zilveren en 2 bronzen en behoorde daarmee opnieuw tot de meest succesvolle landen van het toernooi.
Geniet vanaf de tribune, een trein of een kleed
De Bosbaan is omgetoverd tot een sfeervolle evenementenlocatie met tribunes en horeca langs het water. Bezoekers kunnen kiezen uit verschillende tickets: tribune-, dag-, weekend-, week- en studententickets.
Daarnaast rijdt er ook een speciale trein langs de Bosbaan, waarmee bezoekers de wedstrijden vanuit een uniek perspectief kunnen beleven. Bekijk het programma en de ticketopties via de website van de Staatsloterij WK Roeien.
Kom bij voorkeur met de fiets of het openbaar vervoer
Voor het WK Roeien is de Bosbaan goed bereikbaar met de fiets en het openbaar vervoer. Kom je toch met de auto? Via deze pagina zijn parkeerkaarten te koop bij aangesloten parkeergarages. Met de Slinger app kan je met andere fans carpoolen. Plan je reis en kijk op 2026 Staatsloterij WK Roeien.
Om te kunnen reageren moet u eerst inloggen.