Nieuwe camera’s bij faunapassages om dieren te spotten
Publicatiedatum: 10 april 2026
Laatst gewijzigd: 10 april 2026
0 reactiesBij 3 provinciale faunapassages zijn camera’s geplaatst om dieren te spotten. De provincie is hiervoor een samenwerking aangegaan met Wildspotters. De camera’s registeren bijvoorbeeld reeën, vossen, otters, hazen en andere kleine zoogdieren. De beelden leveren inzicht op in het gebruik van de faunapassages.
Het gaat om camera’s bij de natuurbrug bij het Goois Natuurreservaat, de natuurverbinding Ankeveen-Naardermeer en de natuurverbinding Naardermeer-Gooimeer. Bij die laatste ging de gedeputeerde van natuur, Anouk Gielen, vandaag langs om de inrichting te bekijken.
Anouk Gielen: “Nog veel te vaak sterven dieren door verkeer. Faunapassages zorgen ervoor dat dieren veilig kunnen oversteken en dat natuurgebieden verbonden blijven. Monitoring is een belangrijk onderdeel van ons natuurbeleid. De camerabeelden laten zien hoe effectief onze faunapassages zijn voor de bescherming van dieren.”
De provincie had al op 10 plekken camera’s staan voor faunamonitoring voor eigen gebruik. De beelden van de nieuwe camera’s zijn ook door inwoners te bekijken op de website van Wildspotters.
Faunapassages helpen dieren veilig oversteken
Een faunapassage is een plek waar dieren veilig een weg, spoorlijn of kanaal kunnen oversteken, bijvoorbeeld via een natuurbrug of een tunnel onder een weg. De passage wordt zo ingericht dat het voor dieren aanvoelt als een stuk natuur, met bijvoorbeeld aarde, gras en struiken, zodat dieren zoals reeën, dassen, kikkers en kleine zoogdieren er gebruik van maken.
Faunapassages zijn belangrijk omdat wegen natuurgebieden in stukken kunnen verdelen. Daardoor kunnen dieren moeilijker voedsel zoeken of een partner vinden en worden ze vaker aangereden. Met faunapassages blijven natuurgebieden met elkaar verbonden en kunnen dieren zich veilig verplaatsen, wat helpt om de natuur gezond te houden.
Natuurbeleving en natuuronderzoek bij Wildspotters
Bij Wildspotters worden deelnemers gevraagd om mee te helpen bij het benoemen van de dieren die op camerabeelden verschijnen. Iedereen kan meedoen. De informatie levert inzicht op in het gebruik van de faunapassages. Het spotten van de dieren zorgt voor meer betrokkenheid bij de natuur.
Om te kunnen reageren moet u eerst inloggen.