Dit verandert er in 2027 in het busvervoer
Publicatiedatum: 8 oktober 2026
Laatst gewijzigd: 8 oktober 2026
0 reactiesIeder jaar wordt de dienstregeling van het busvervoer aangepast.
In de ov-gebieden Noord-Holland Noord en Gooi en Vechtstreek gaat de nieuwe dienstregeling voor 2027 in op zondag 13 december 2026. Door werkzaamheden en omleidingen in het ov-gebied Haarlem/IJmond verandert de dienstregeling daar eerder, namelijk al op zondag 1 november 2026.
De provincie en busvervoerder Connexxion/Transdev maken ieder jaar een nieuw vervoerplan. Daarin staan alle wijzigingen in vergelijking met het vorige jaar beschreven. Voor een vervoerplan vragen zij advies aan de gemeenten en de reizigersorganisaties. Zo werken de partijen samen aan het verder verbeteren van het busvervoer in de regio. De provincie is opdrachtgever voor het regionale busvervoer in de ov-gebieden Noord-Holland Noord, Haarlem/IJmond en Gooi en Vechtstreek.
Wijzigingen in Noord-Holland Noord
In dit gebied liggen de gemeenten Texel, Den Helder, Schagen, Hollands Kroon, Alkmaar, Bergen, Castricum, Dijk en Waard, Heiloo, Uitgeest, Drechterland, Enkhuizen, Hoorn, Koggenland, Medemblik, Opmeer en Stede Broec.
De belangrijkste wijzigingen zijn:
- Lijn 4 rijdt voortaan door Koedijk.
- Lijn 260 rijdt ook naar station Heerhugowaard en winkelcentrum Middenwaard.
- Lijn 2 in Alkmaar krijgt een andere route. Het Kanaalgebied wordt vrijgemaakt voor gemotoriseerd verkeer. De bus stopt met de nieuwe route ook dichter bij het Jan Arentszcollege. Reizigers bij halte Wijkwaard lopen straks ongeveer 100 meter verder naar de nieuwe halte.
Het volledige overzicht van alle wijzigingen is te vinden in het Vervoerplan 2027 Noord-Holland Noord.
Wijzigingen in Haarlem/IJmond
In dit gebied liggen de gemeenten Bloemendaal, Haarlem, Heemstede, Zandvoort, Beverwijk, Heemskerk en Velsen.
De belangrijkste wijzigingen zijn:
- Lijn 12 rijdt van november 2026 tot en met februari 2027 via een omleiding naar Spaarndam. Een extra bus zorgt ervoor dat de bus even vaak blijft rijden.
- Lijn 244 krijgt een extra halte bij winkelcentrum Marsmanplein. Vanaf december 2026 rijdt deze lijn in de spits elke 10 minuten tussen Haarlem en Amsterdam.
- Lijn 572 tussen Heemskerk en Wijk aan Zee stopt vanaf 1 november 2026.
- Nachtlijn N30 rijdt in het weekend elk half uur tussen Amsterdam Bijlmer ArenA en Haarlem.
Het volledige overzicht van alle wijzigingen is te vinden in het Vervoerplan 2027 Haarlem/IJmond.
Wijzigingen in Gooi en Vechtstreek
In dit gebied liggen de gemeenten Blaricum, Gooise Meren, Hilversum, Huizen, Laren en Wijdemeren (de gemeente Wijdemeren wordt op 1 januari 2027 samengevoegd met de gemeente Hilversum).
De belangrijkste wijzigingen zijn:
- Lijn 320 wordt verder uitgebreid. Op werkdagen begint de middagspits een half uur eerder. De bus rijdt dan elke 10 minuten. In het weekend start de dienstregeling een half uur eerder en op zondag rijdt de bus voortaan 4x per uur.
- Lijn 106 rijdt in de avond en op zaterdag de hele route naar Hilversum. Op doordeweekse avonden neemt deze lijn ook de ritten van lijn 6 over tussen Hilversum en Kortenhoef.
- Lijn 321 krijgt 3 extra haltes in Laren: Schapendrift, Rozenlaantje en De Stichtse Hof.
Het volledige overzicht van alle wijzigingen is te vinden in het Vervoerplan 2027 Gooi en Vechtstreek.
Om te kunnen reageren moet u eerst inloggen.